Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 60,10 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Naše značky
  3. Alpha industries
Historia značky

Corporation 

Alpha Industries má svoje korene v aliancii spoločností Superior Tags Corporation, Rolen Sportswear a Dobbs Industries. Prostredníctvom štyridsiatych rokov 20. storočia tieto spoločnosti vytvorili pridružených rodinu spojenú spoločným vlastníctvom a identickú činností výroby leteckých búnd pre armádu Spojených štátov. V januári 1948 Robert Lane a jeho manželka Helen založili spoločnosť Superior Tags Corporation s Cieľom vyrábané leteckej vesty na základe zmluvy. Superior Tags vytvoril bombardér B-10, bundy L-2 a letové nohavice A-9 a A-10.

V roku 1952 bola spoločnosť Superior Tags Corporation z neznámych dôvodov odstavená. Robert Lane založil novú spoločnosť s názvom Rolen Sportswear, Což je ekvivalent značiek Superior pod iným menom. Vzali Rovnaké zmluvy s Ministerstvom obrany USA (DOD) a použili rovnakú továrenské na Elizabeth v New Jersey. V roku 1957 Robert Lane vytvoril spoločnosť Dobbs Industries v Knoxville v štáte Tennessee, kde bola veľká pracovní sila a výrobní náklady boli podstatne nižšie. Creation of Alpha Industries Robert Lane bol v roku 1959 obvinený z podplácania vládneho úradníka za zmluvu ministerstva obrany. Z tohto dôvodu bolo jeho podniku a akýmkoľvek obchodom s ním spojeným vylúčenie, aby niekedy získali ďalšiu zmluvu od vlády. Aj keď vlastnil 90% akcií Dobby Industries, stále to znamenalo koniec pre Samuela Gelber, účtovníka Lane, ktorý sa rozdelil s Lane a oslovil Hermana "Breezy" Wynn, zakladateľom skupiny Wynn Industries Group, ktorá je ocenenie za skorý Úspech spoločnosti Alpha. industries. Vďaka svojim znalostiam textilného priemyslu a Kvôli svojim mnohým zdrojom pán Herman "Breezy" Wynn umožnil spoločnosti Alpha Industries Rast od skromných začiatku. 17. októbra 1959 založil Gelber svoju novú spoločnosť Alpha Industries v Knoxville Tennessee.

Spoločnosť Alpha Industries začala s výrobou vojenského oblečení v suteréne Prenajmem továrne v Knoxville s použitím prenajatých šijacích strojov a iba Niekoľko zamestnancov. Zabezpečenie kontraktov ministerstva obrany bolo Spočiatku ťažkostí zabezpečiť v čase mieru, začiatok vietnamskej vojny však znamenal náhly naruší dopytu po vojenských odevoch a Rast Alphy sa urýchlil. V roku 1963 začala spoločnosť Alpha Industries vyrábané bombardérsku bundu MA-1.

Vojna vo Vietname

Kvôli neobvyklé považuje výrobca, ktorý pracovali na základe vládnej zmluvy, boli Niekoľko spoločnosti prinútené, aby vzájomne spolupracovali na základe subdodávok a pridruženia, ktoré sa nazývalo Wynnská konfederácie. Bola to séria zmluvných dodávateľov DOD, ktoré si prenajali šijacie stroje iným spoločnostiam v rámci Konfederácie, poskytli im technickú pomoc a poskytovali a školili zamestnancami. Wynn také nájdi Dodávatelia textílií a komponentov pre skupiny konfederácie. Táto subdodávateľské zmluva umožnila rodičom sa skupinám, ako je Alpha, získať prácu a prežiť po prvých 12 mesiacoch svojej existencie. So stupňujúci sa účasťou Ameriky vo Vietname, ktorá začala v 60. rokoch, sa spoločnosti ako Alpha ocitli zaplavený prácou. Alpha sa v priebehu desaťročí výrazne rozšírila a čoskoro obsadila všetky štyri poschodia továrne na ulici 614 11. Požiadavka vlády na kontrolu kvality prinesie Johna Niethammera, ktorý sa stal významným hráčom v expanzii spoločnosti Alpha.

Keď sa vojna vo Vietname skončila, Alpha uskutoční kolesá Prostredníctvom prebytku armády. Jediné zmeny, ktoré by Alpha urobil v priebehu najbližších 20 rokov pre verejnú trh, boli vo farbe búnd. V roku 1970 sa spoločnosť Alpha Industries začala zabýval spotrebiteľským trhom. V sedemdesiatych rokoch ministerstvo obrany považovalo za potrebné vybaviť každého človeka zvláštnym oblečením pre všetky možné scenáre počasie, s ktorými sa Môže šetky. Pre výrobcov, ako je Alpha, to znamenalo náročné obdobie. Pretože zmluvy DOD boli poskytovaní prednostne malým spoločnostiam, spoločnosť Alpha nechcela riskovať zvýšenie svojej zamestnanosti na viac ako 500 pracovníkov, a tak sa vytvorili nové subdodávateľských skupiny, ako Napríklad Summit Apparel a Benton Manufacturing. Po presťahovaní do väčšej továrne v roku 1980 mohla Alpha venovať celej budovy jednotlivým typom plášťov. Nová továreň zaznamenala výrobu 550 000 poľných búnd ročne.

Koniec studenej vojny

Alpha sa čoskoro začala predávať komerčne. Dovtedy Alpha dabbledoval komerčný predaj medzi zmluvami DOD prostredníctvom subdodávateľských skupín ako Dobbs Apparel. V roku 1982 zomrel Samuel Gelber vo veku 67 rokov a spoločnosť nechal svoju manželku Mildredovú za pomoci Johna Niethammera a jej svokra Alana Cirkera. Nové vedenie rozšírilo obchodnú stránku svojho podnikania. Vláda Reagan vyzvala na zvýšenie výdavkov na DOD, ktoré presiahlo iba 1,8 miliardy dolárov len na textil. Alpha sa stal popredným výrobcom nových letových búnd CWU 36 / P a 45 / P Nomex, ktoré nahradili bombardérsku bundu MA-1, a systémov Gore-Tex, ktoré nahradili parky. V polovici osemdesiatych rokov Alpha zistil, že niektoré ich výrobky závideli zahraničnej vojenskej skupiny a odporučila ich vojenským atašé Agentúra obrany Spojených štátov (DLA). V obchodoch, ktoré vyžadovali, aby zahraničné skupiny nakupovali prostredníctvom amerických výrobcov, sa Alpha ocitla v nových zákazníckych základniach v iných krajinách. Koniec studenej vojny priniesol mierovú dividendu a začiatkom 90. rokov sa výdavky na DOD znížili o 75%. Liberalizácia obchodných bariér a zníženie ciel viedli tiež k rozpadu amerického odevného priemyslu. Tieto faktory vysoko ohrozili ukončenia spoločnosti Alpha Industries. Vojna v Zálive a Irak vojna nemala výrazne zvýšiť dopyt po vojenskom oblečení. Armáda sa zamerala na technológii a elektroniku, ktorá by znížila využitie ľudského života. Preto sa spoločnosť Alpha čoraz viac zameriavala na komerčný predaj svojich výrobkov.

Módna značka

Alpha Industries je v súčasnosti výrobcom vojenského odevu so zákazníkmi od prebytku v USA po obchody v celej Európe a Ázii. Alpha teraz vytvára repliky slávneho vojenského oblečenia a neformálneho oblečenia, ktoré je inšpirované armádou. Detské odevy a doplnky sú tiež vyrábané spoločnosťou Alpha Industries. V roku 1992 sa značka zmenila na lietajúce logo A, aby sa prispôsobila internacionalizáciu svojho predaja. Počas posledných desaťročí 20. storočia spoločnosť Alpha vyrábala oblečenie pre vojenskej organizácie na celom svete vrátane Argentíny, Austrália, Belgicko, Čile, Ekvádore, Holandska, Jordánska, Novej Guiney, Saudskej Arábie, Singapure, Taiwane a Uruguaja.

Alpha sa rozšírila do sietí medzinárodných distribútorov, maloobchodníkov a predajcov internetu. Doplnením svoje malé americkej výrobnej základne (stále v Knoxville) spoločnosť Alpha rozšírila svoju výrobnú škálu mimo USA. Väčšina ich výrobkov sa vyrába v Číne. V roku 2008 začala spoločnosť Alpha Industries spolupracovať s ostatnými značkami odevov s cieľom uviesť na trh nové rady výrobkov. V roku 2011 Michael Cirker nahradil svojho otca ako generálneho riaditeľa spoločnosti Alpha Industries. Kým sa otec Alan sústredil na medzinárodnú distribúciu, syn Michael zmenil Alphu na módnu značku, ktorá nesmie chýbať v šatníkoch milovníkov módy po celom svete.

 

 
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk